Minimalismus na YouTube

O minimalismu se točí celkem dost videí, které na svých YouTube kanálech zveřeňují ti, kteří se o toto téma zajímají, nebo si minimalismus zvolili jako styl života. Je okouzlující sledovat, jak každý z nich pojal tento směr trochu jinak a po svém. Přinášejí spoustu aha momentů a tipů k zamyšlení, které se mohou hodit nejenom začínajícím minimalistům. Tady je několik z nich, které sleduji a myslím, že stojí za to si pár jejich videí pustit.

Matt D’Avella

Matt D’Avella je minimalista, filmař a natočil dokument Minimalism. Každý týden přidává na svůj YouTube kanál jedno video ve kterém vtipnou formou řeší témata okolo minimalismu, cestování, práce na volné noze a osobních výzev. Jeho myšlení a především formu podání mám fakt moc rád. Rozhodně můžu jen doporučit.

YouTube: Matt D’Avella

The Minimalists

Joshua Fields Millburn a Ryan Nicodemus jsou spoluautoři dokumentu Minimalism, pomáhají více než 20 milionům lidí žít smysluplný život z málem prostřednictvím svých webových stránek, knih, podcastů a filmů. Oba pochází z Daytonu v Ohiu a v současné době žijí v Los Angeles. Vydávají výborné pocasty, které mohu jen doporučit.

YouTube: The Minimalists

Break the Twitch

Anthony natáčí videa o úmyslném životě a dělá více toho, na čem záleží, prostřednictvím minimalismu, zvyků a kreativity. Řeší to, jak trávíme naše dny, jak bychom mohli minimalizovat rozptýlení a dělat víc, na čem záleží.

YouTube: Break the Twitch

Heal Your Living

Youheum je digitální nomádka, životní trenér minimalismu, YouTuber a kreativní duše s vášní sdílet a šířit soucit k této zemi a všem ostatním živým bytostem. Bydlí v Austinu v Texasu se svou sestrou.

YouTube: Heal Your Living

Weef’s World

Veronika je česká holka žijící tam, kde se jí zrovna líbí a topí se raději v zážitcích, než-li ve věcech, což je hodně vidět z videí na YouTube. Hodně cestuje, řeší minimalismus, zero waste a o tom všem píše blog a točí videa.

YouTube: Weef’s World

Žijeme minimalismem

Marcela Sobotová točí videa a píše blog o minimalismu v každodenním životě. Baví ji inspirovat lidi k tomu, aby vlastnili méně zbytečných věcí, zjednodušili své závazky a získali tak více prostoru pro to důležité.

YouTube: Žijeme minimalismem

Chybí vám tu nějaký YouTube kanál o minimalismu?
Napiště mi e-mail a já ho velice rád přidám.