Blogy o minimalismu

O minimalismu se už napsalo pár knih, které si můžete půjčit nebo koupit, ale i na internetu najdete celkem dost blogů se zajímavými články. Myslím, že zatím není moc českých autorů, kteří se do psaní tohoto tématu pustili. Připravil jsem seznam včetně poisků a odkazů na ty blogy o kterých si myslím, že určitě stojí za to číst.

Za málem

Aneta na blogu píše články o tom, čemu se naučila na své cestě k minimalismu o který se zajímá od roku 2016. Pořád je to pro ni zábava a stále objevuje něco nového. Společně s Patrikem (www.zjednoduseno.cz) natáčí podcast právě o minimalismu a všem okolo. Zajímavé postřehy a tipy v článcích z ženského pohledu.

Blog: www.zamalem.cz
 

Zjednodušeno

Patrik je minimalista se vším všudy, který hledá nástroje a techniky pro snadnější život. Rád cestuje a to především nalehko. Strávil měsíce nízkonákladovým cestováním po světě, jen s malým příručním batohem a to úplně sám. Pravidelně přednáší na seminářích a vystupoval i v několika televizních pořadech a dokumentech.

Blog: www.zjednoduseno.cz
 

Žijeme minimalismem

Marcela uplatňuje minimalismus v každodenním životě a to z velké části s dětmi. Často přednáší na seminářích a akcích právě o minimalismu. Je aktivní nejen na blogu, kde píše své postřehy a rady, ale i na YouTube kanále, kde vše sděluje formou videí. Má na webu vlastní online kurz 7 seminek k jednoduchosti a eBooky plné rad a tipů.

Blog: www.zijememinimalismem.cz
 

Minimalisticky.cz

Alvin vede blog o životě s menším počtem věcí, ale větším naplnění a radostí! Píše o tom, jak mít prázdnější šatník či šuplík, ale bohatší život. Pořád se zlepšuje a rozšiřuje minimalismus i na další oblasti svého života. Jeho nadšení pro minimalismus sděluje působivě a energeticky formou přednášek na seminářích a akcích.

Blog: www.minimalisticky.cz
 

Zuzana Procházková

Zuzana je osobní módní stylistka, minimalistka a vysoce citlivá osoba v jednom, jak sama popisuje. Pro ženy nabízí řešení prostřednictvím tvorby efektivního minimalistického šatníku a to tak, že je učí vybudovat takový šatník, který je odrazem jejich životního stylu. O efektivitě v šatníku napsala eBook, který dává ke stažení zdarma.

Blog: www.zuzanaprochazkova.cz
 

Dva zelenáči

Lucie a Matouš vedou eko blog, aby sdíleli své postřehy, pády i vzestupy na jejich zelené cestě za ekologičtější a udržitelnější život. Jak sami popisují, tak sdílí pouze jejich ověřené a fungující postřehy o kterých si myslí, že by mohly být prospěšné i ostatním. Jedno z jejich témat o kterém píšou je právě minimalismus.

Blog: www.dvazelenaci.cz

Chybí vám tu nějaký blog o minimalismu?
Napiště mi e-mail a já ho velice rád přidám.